Jesienne szkolenia

logopeda warszawa

No cóż. Lato się kończy i nie ma na to rady. I jakoś nie pomagają mi opinie o wyższości czterech pór roku nad niezmiennie ciepłym klimatem. Wiem, co mowie, bo do zimy przekonuję się już bezskutecznie kawał życia. No i nic. Dalej jej nie lubię, wyłączywszy kilka dni w roku na szusowanie na nartach.
Jest jednak coś, co powoduje, że na wrzesień i październik z radością czekam. Jesień będzie obfitowała w szkolenia i konferencje związane z problematyką jąkania, a co za tym idzie będzie to nie tylko okazja, by czegoś nowego się nauczyć i twórczo zainspirować, lecz również okazja do spotkań ze wspaniałymi ludźmi.
Ja zdecydowałam się na trzy spośród nich i pozwólcie, że je krótko – w porządku chronologicznym omówię.

Zaczynam od 5 Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej w Chorzowie (5th International Conference Of Logopedics), która odbędzie się w dniach 16-17 września. Z materiałów prasowych organizatorów konferencji: „Nadrzędnym celem wydarzenia jest naukowa dyskusja na temat zaburzeń mowy, a także spotkanie logopedycznej teorii i praktyki. W jej trakcie podejmowane będą rozważania na temat teoretycznych podstaw diagnozy i terapii logopedycznej oraz będą prezentowane najnowsze wyniki badań logopedów, lingwistów i lekarzy” Główne kręgi tematyczne konferencji to:
– naukowe podstawy diagnozy i terapii zaburzeń mowy u dzieci, młodzieży i osób starszych,
– praktyczne metody i narzędzia diagnostyczne w logopedii i ich efektywność,
– metody i techniki terapii logopedycznej i ich efektywność.

Już 2 tygodnie później wezmę udział w warsztatach dotyczących terapii osób jąkających się w nurcie modyfikacji w Skawinie. Od prowadzących (Jagody Tuchowskiej i Lucyny Jankowskiej – Szafarskiej: „Szkolenie obejmuje istotne dla podstawowej tematyki ZAGADNIENIA TEORETYCZNE z obszaru logopedii i psychologii oraz prezentację PRAKTYKI TERAPII JĄKANIA U DZIECI, MŁODZIEŻY I OSÓB DOROSŁYCH OPARTEJ NA PODEJŚCIU CHARLES’A VAN RIPERA.”
Wszystkie i niezbędne informacje znajdziecie na facebooku: Grupa „J” w podejściu Charlesa Van Ripera
A co na deser? 20 października niedaleko Skawiny, bo w Krakowie: konferencja Życie z zacięciem. Jąkanie jako zaburzenie wielowymiarowe. Tu znajdziecie szczegóły:
http://we.pl/aktualnosci/306-zycie-z-zacieciem-konferencja-w-krakowie.html

Jeżeli o czymś nie wiem, to proszę informujcie. Chętnie rozważę udział.:)