Choć od Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej – Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka – upłynął już miesiąc, ja nie potrafię o niej ani przestać mówić ani myśleć.
Rodzina twierdzi, że żyję wyłącznie w „ swoim świecie” i jest w tym chyba coś z prawdy.
Niezwykłe wrażenie zrobiło na mnie wystąpienie Bennyego Ravida, honorowego przewodniczącego Ambi – Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się.
Benny jest założycielem Ambi, któremu przewodniczył przez 16 lat. Przez 4 lata szefował także Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Osób Jąkających się ( International Stuttering Association ) .
Benny prowadzi nadal wiele różnych projektów: grupę wsparcia, grupy terapeutyczne i wiele innych.
W Katowicach, w pierwszym dniu konferencji, Benny poprowadził wykład, którego tytuł niektórym może się wydać trudny do zrozumienia, a brzmiał on „ Jąkanie to także możliwości”.
Benny mówił o tym na przykładzie swojej osoby. Myślę, że dla wielu słuchających go osób, to że jąkanie może stać inspiracją do wielu dobrych rzeczy, nie było oczywiste.

jąkanie to także możliwość

Mnie Benny zaczarował. Chociaż nigdy nie byłam osobą, która się jąka, poczułam, że o jąkaniu : on i ja , myślimy bardzo podobnie.
Benny przytoczył słowa Pata Grove, z którym kiedyś zetknął go los: „ Twoim problemem nie jest jąkanie, tylko to co z nim zrobisz, w jaki sposób do niego podejdziesz – może stać się dla ciebie problemem albo szansą„.
Benny swoją nadal wykorzystuje. O jego barwnym pełnym wyzwań, sukcesów, spotkań z ludźmi życiu, mogłabym słuchać godzinami. Jestem zaszczycona, że poznałam go osobiście.
Dziękuję Benny.