Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden otrzymał z rąk ustępującego prezydenta Baracka Obamy Medal Wolności, najwyższe cywilne odznaczenie w tym kraju. Wyróżnienie to było przypieczętowaniem wielu lat niezwykle dobrej służby publicznej, a także docenieniem osobistych przymiotów laureata. Joe Biden, do niedawna druga najważniejsza osoba w Stanach Zjednoczonych, to człowiek wyjątkowy. Już w wieku 29 lat został jednym z najmłodszych senatorów. W senacie spędził wiele lat ( 37 J), by w końcu stanąć u boku amerykańskiego prezydenta.

Joe Biden

Dlaczego o nim piszę? Joe Biden wybitny mąż stanu, polityk, mówca to także osoba, której nie obce jest jąkanie. Od lat dzieli się swoim doświadczeniem z innymi osobami, które również się jąkają,. Często powtarza, że choć czasami Bóg obdarza ludzi jąkaniem, nie można pozwolić na to, by jąkanie przeszkadzało ludziom w realizacji życiowych planów i marzeń. Joe Biden od wielu lat aktywnie wspiera amerykańskie organizacje zajmujące się jąkaniem. W 2015 wysłał niezwykle piękny list do Stuttering Foundation of America

Pisał w nim :

Gdybym mógł udzielić jednej rady wszystkim, którzy zmagają się z jąkaniem, to brzmiała by ona następująco:

Kiedy poświecisz się celowi i przetrwasz w obliczu trudności, odkryjesz nową siłę i umiejętności, które pomogą ci przezwyciężyć nie tylko tę próbę, ale tez przyszłe które postawi przed tobą życie. Obiecuję ci – nie masz czego się wstydzić, a mnóstwo powodów do dumy.

Od siebie dodam tylko jedno. Zazdroszczę wszystkim, którzy osobiście znają pana Bidena.