Poznaj bliżej nasz zespół

fota

Anna Szerszeńska

Neurologopeda, filolog polski, specjalistka zaburzeń płynności mowy

Katarzyna Ratasiewicz

Katarzyna Ratasiewicz

Logopeda

Alicja Schirmer

Alicja Schirmer

Logopeda i muzyk

R fota

Elżbieta Kanior

Nauczyciel Mindfulnes

Anna Szerszeńska

Neurologopeda, filolog polski,specjalistka zaburzeń płynności mowy

Zarówno tytuł logopedy (1991), jak i neurologopedy (2002), uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim, z którym związana była również jako wykładowca. Prowadziła również zajęcia na APS w Warszawie, a obecnie pracuje na Akademii Ateneum
w Gdańsku. Jej zainteresowania od początku koncentrowały się na zaburzeniach płynności mowy u dzieci, młodzieży
i osób dorosłych.

Była stypendystką Rządu Francuskiego (2001), a w 2011 uzyskała francuski tytuł logopedy i neurologopedy. W 2016 roku ukończyła Europejską Kliniczną Specjalizację Zaburzeń Płynności Mowy (ang. European Clinical Specialization in Fluency Disorders – ECSF). Obecnie pełni funkcję mentora
w tym programie. Uczestniczyła w wielu szkoleniach w Polsce
i za granicą m.in organizowanych przez Stuttering Foundation, ASHA, ECF, Palin Center. Ukończyła szkolenie z metod: Palin PCI, Mini Kids u Petera Schneidera oraz Restart- DCM
u Marie- Christine Franken i Ellen Laroes. Ostatnio ukończyła kurs redukcji stresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction ) u Eli Kanior.

Jest autorką poradnika dla rodziców dzieci jąkających się „Jąkanie to nie wyrok” (2013), oraz książki dla dzieci „Tymon
i piłka w grze” (2020).

Jest melomanką. Szczególnie lubi muzykę barokową. Ceni aktywność fizyczną ,a zwłaszcza Zumbę będącą połączeniem muzyki, tańca i sportu.

fota
Katarzyna Ratasiewicz

Katarzyna Ratasiewicz

Logopeda

Absolwentka Podyplomowych Studiów Logopedii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, a także Uniwersytetu Wiedeńskiego i Politechniki Warszawskiej. Prowadzi działalność diagnostyczną oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Głównym obszarem jej zainteresowania oraz stałego rozwoju w ramach licznych szkoleń są zaburzenia płynności mowy (jąkanie i giełkot). Zajmuje się także terapią dyslalii (zaburzeń artykulacji), ORM (opóźnionego rozwoju mowy), oceną budowy i sprawności narządów aparatu artykulacyjnego oraz funkcji prymarnych w jego obrębie, usprawnianiem mowy osób z niepełnosprawnością intelektualną i afazją. Prowadzi zajęcia w języku angielskim i francuskim dedykowane osobom dwujęzycznym.

Alicja Schirmer

Logopeda i muzyk.

Jest logopedą i muzykiem. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego oraz Pomagisterskie Studium Logopedyczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Od wielu lat prowadzi zajęcia logopedyczne. W swojej praktyce pomaga dzieciom powyżej 3 roku życia oraz młodzieży i dorosłym, u których występują problemy z artykulacją, prawidłowym torem oddechowym i emisją głosu.

Podczas terapii logopedycznej wykorzystuje wieloletnie doświadczenie, jakie zdobyła podczas pracy głosem, także jako zawodowa śpiewaczka w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Jest pasjonatką swojego zawodu, szczęście daje jej pomaganie pacjentom w pokonywaniu ich problemów logopedycznych , nieustająco kształcąc się i poszerzając swoją wiedzę i kompetencje.

Alicja Schirmer
R fota

Elżbieta Kanior

Nauczyciel Mindfulnes

Ukończyła szkolenie nauczycielskie w Academy for Mindful Teaching w Holandii, gdzie uzyskała certyfikat nauczyciela mindfulness dla dzieci i młodzieży w Metodzie Eline Snel. Jest też certyfikowaną nauczycielką uważności według programu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Certyfikat uzyskała w Polskim Instytucie Mindfulness przy współpracy z Institute for Mindfulness-Based Approaches w Berlinie. Doświadczenie zdobywa pracując z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Dla dzieci prowadzi kursy Uważnej Żabki a dla dorosłych kursy Redukcji Stresu Metodą Uważności (MBSR).

Pasją Eli są podróże. Współtworzy projekt freefamily.pl gdzie wraz z mężem, półtoraroczną córeczką i biletem w jedną stronę wyruszyli w wielomiesięczną podróż dookoła świata. Następstwem tej wyprawy była przeprowadzka do Szanghaiu oraz 5 letnia przygoda w krajach Azji i Pacyfiku. W Chinach przez 2 lata pracowała z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami w szkole międzynarodowej SCIS. Prowadząc między innymi warsztaty i kursy mindfulness.

Podróż naszego życia nigdy się nie kończy. Z radością zaprasza w podróż odkrywania uważności. Odkrywania siebie.